Odpínače Bremas pro fotovoltaický průmysl představují světovou špičku v tomto oboru. Vyvinuté odpínače mají několik nových patentů a splňují nejnovější normy pro fotovoltaické systémy včetně standardů PV1 a PV2. Tím je zaručena větší bezpečnost provozu, odolnost kontaktů, rychlost přepnutí a celková životnost výrobku.

V důsledku prudkého nárůstu fotovoltaických instalací v posledních letech došlo také k nárůstu případů poruch na těchto systémech, které se projevují zahořením rozvaděče nebo spečením kontaktů.

Z těchto důvodů Mezinárodní technická komise rozhodla, že stávající kategorie použití DC21B je málo omezující a zavedla nové kategorie PV1 a PV2. Stávající norma IEC 60947-3:2008 je aktualizována přílohou AMD2:2015, která formalizuje nové kategorie použití a s tím i související testy výrobků. V porovnání se starou kategorií DC21B musejí výrobky s PV1 vyhovět mj. těmto testům: 9700 cyklů vs. 1700 cyklů bez proudu, splnění sekvence tepelného a klimatického testu, udržení výkonu za podmínek kritického zátěžového proudu, …
Oproti běžným pojistkovým odpínačům zvládá otočný odpínač Bremas spínat hodnoty přes 500V. Hlavní vlastnosti výrobku jsou: kompaktní rozměry s velkým výkonem a možností ovládání 1-6 MPPT.

V základní nabídce jsou odpínače do 63 A, 1500 V DC, až 6 MPPT a IP 66 s širokou nabídkou ovládacích pák.


Katalogové listy

 

Katalog


Ostatní